Type to search

POLITIKA

Kollár ma osud vlády vo vlastných rukách: TAKTO dohnal Hegera k ZÚFALSTVU!!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik júl 12

Premiér Eduard Heger (OĽANO) chce o prípadných zmenách Ústavy SR diskutovať, verí, že si predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) “nepostaví hlavu”.


Referendum o predčasných voľbách, ktoré chcela iniciovať opozícia, je podľa neho dôkazom jej strachu z očisty.

“Ja veci riešim, budem diskutovať. Verím, že si hlavu nepostaví, že budeme mať súdnosť. Ústavný súd sa jasne vyjadril, sú tu nejaké možnosti, parlament má nejaké pravidlá, na základe ktorých môže predkladať a rokovať,” reagoval premiér na otázku novinárov, ako bude postupovať, ak si Kollár “postaví hlavu” a bude chcieť v parlamente podporiť zmenu ústavy.

 

Opozícia chcela referendom podľa Hegera dosiahnuť svoj návrat k moci. “Politici, ktorí iniciovali referendum, teda opozícia, to robia len preto, aby sa dostali k moci a zastavili očistu polície, súdnictva a prokuratúry,”zopakoval.

 

Kollár minulý týždeň avizoval, že chce na mimoriadnej júlovej schôdzi cez procedurálny návrh presadiť zmenu legislatívy, ktorá by umožnila vyhlásiť referendum. Podľa hovorkyne Michaely Jurcovej zvažuje legislatívne možnosti a návrh chce predložiť čo najskôr. Ešte v júni poslanci Národnej rady (NR) SR odmietli opozičný návrh zmeny ústavy k téme referenda. Viacerí poslanci preto hovoria, že podľa rokovacieho poriadku sa môže návrh v tej istej veci podať až o šesť mesiacov.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak