Type to search

POLITIKA

Remišová prilieva benzín do ohňa a ÚTOČÍ: Ficovi poslala ŠTIPLAVÝ odkaz!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik júl 06

Len pred pár hodinami sa dostala na verejnosť výpoveď Bernarda Slobodníka, ktorý uviedol, že Bödör a Gašpar mali mariť vyšetrovanie v prípade už odsúdeného Bašternáka. Krátko na to zareagovala ostro Veronika Remišová, ktorá posiela Robertovi Ficovi jasný odkaz.


Po tom, ako bola zverejnená výpoveď Slobodníka, ktorý tvrdí, že Bödör a Gašpar mali mariť vyšetrovanie Bašternáka, sa politická scéna opäť rozvírila. Veronika Remišová neskrýva rozhorčenie a Robertovi Ficovi, ktorý u odsúdeného Bašternáka býval v podnájme a ktorý sa obvineného Gašpara vždy zastával, poslala jasný odkaz.

 

Podozrenia, na ktoré sme v opozícii opakovane upozorňovali, dávajú vo svetle týchto informácií zmysel. Aj v čase Ficovej vlády už bolo mnohým jasné, že povestná veta “Skutok sa nestal” je sprievodným javom niektorých policajných (ne)vyšetrovaní, hlavne tých, ktoré sa týkali vysokopostavených ľudí alebo politicky citlivých káuz,” píše Remišová so slovami, že politici Smeru na tieto upozornenia reagovali vždy útokom alebo v tichosti.

 

Informácie z vyšetrovania naznačujú, že Robert Fico má čo vysvetľovať občanom, ale aj orgánom činným v trestnom konaní. Ak totiž skutočne dochádzalo k ovplyvňovaniu polície s účelom chrániť Fica a jeho straníkov, alebo s účelom likvidácie jeho politických oponentov, nie je to už len o vyvodzovaní politickej zodpovednosti, ale aj o trestnoprávnej rovine,” dodáva.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak