Type to search

POLITIKA

Blaha VYTREL s Matovičom podlahu: Za TOTO sa bude musieť expremiér ospravedlniť!

Ľuboš Blaha je v posledných týždňoch úspešný v súdnych procesoch. V polovici mája sa mu podarilo vyhrať súdny spor so slovenskou IT firmou ESET a najnovšie triumfoval nad samotným predsedom strany OĽaNO. Príde tak na dlho očakávané ospravedlnenie?


Člen strany Smer-SD je presvedčený, že Igor Matovič sa mu musí za jeden z jeho verejných výrokoch ospravedlniť priamo v parlamente. ,,Zažaloval som Matoviča a vyhral som. Súd rozhodol. Matovič sa mi bude musieť na najbližšej schôdzi parlamentu verejne ospravedlniť,“ napísal Blaha na sociálnej sieti.

 

Hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondárkorová skutočne potvrdila rozhodnutie súdu z 24. mája, no zároveň upozornila, že rozsudok ešte nie je právoplatný. Ministerstvo financií sa k tejto veci nechcelo vyjadriť a odvolalo sa na tlačové oddelenie strany OĽaNO, ktoré má komentovať rozsudok.

 

Súdny proces začal po minuloročnej schôdzi parlamentu, keď Blaha obvinil Matoviča, že znežil svoju manželku ako ,,bielu kobylu“ pri investovaní do spoločnosti Arca Capital. Reakcia súčasného šéfa rezortu financií na seba nenechala dlho čakať. Uviedol, že na základe jedného z mailov, ktorý dostal, by mohol pokojne tvrdiť, že Blaha údajne podnapitý ,,mydlil barana“.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak