Type to search

POLITIKA

Matovič je odhodlaný pokračovať: “Až kým ma neodstránia!” TOTO odkazuje Slovákom

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik jún 30

Expremiér Igor Matovič (OĽaNO) podľa svojich slov vie, že mafii prekáža. Tvrdí, že bude bojovať dovtedy, kým ho fyzicky neodstránia. Povedal to v parlamentnej rozprave k svojmu odvolávaniu z postu ministra financií. Dodal, že taký, aký je vo vnútri, je aj navonok a ľudia ho nenávidia preto, lebo „nehrá formu“


Zvolanie schôdze iniciovali nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Návrh v pléne uviedol Peter Pellegrini (nezaradený), ktorý rečnil približne 50 minút. Matovič mu odkázal, že je len poskok Roberta Fica (Smer-SD).

 

„Som úprimný a viem sa pozrieť do zrkadla. Vy, keď sa tam pozriete, vidíte zbabelú slečinku,“pokračoval Matovič.

 

Opozícii povedal, že si robia srandu, že premiér Eduard Heger (OĽaNO) je jeho hovorcom, no podľa svojich slov Heger nie je slečnou Matoviča, ako bol Pellegrini slečnou Fica. Heger podľa neho vo svojej funkcii rastie

 

Matovič tvrdí, že „jeden koaličný kolega, dobre známy“ zháňal hlasy, aby ich bolo dostatok na vyslovenie nedôvery. V tejto súvislosti podotkol, že má rád boje, ktoré sú fér, a nemá rád podlosť a zákernosť.

„Ísť za opozičnými poslancami a sľubovať im, že keď tu budú do nohy, tak zabezpečím dostatok hlasov koalície, aby sme sa Matoviča zbavili, je za čiarou dobrého koaličného správania,“zdôraznil.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak