Type to search

POLITIKA

Fico hodil na Čaputovú OBROVSKÉ bremeno: “Za TOTO bude zodpovedná prezidentka!”

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky jún 27

Za prípadné nekonanie referenda o predčasných parlamentných voľbách, ktoré iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), bude niesť plnú politickú zodpovednosť prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Prezidentke tiež vytkol to, že politicky zneužila článok 95 Ústavy SR, ktorý sa týka práve referenda


Pani prezidentka je v prípade referenda tak schizofrenická ako Peter Pellegrini pri téme očkovania,“ uviedol šéf Smeru-SD. Zdôraznil, že prezidentka chcela dať svojím konaním vláde ďalších 60 dní na „prežitie“.

 

Referendum je asi najpriamejšia forma demokracie, preto jej odôvodnenie, že referendom sa opozícia snaží zvrátiť výsledky minuloročných parlamentných volieb, je totálne mimo,“ myslí si Fico. Ak prezidentka referendum „politicky zmarí„, strana je podľa jeho slov pripravená iniciovať ďalšie referendum.

 

Prezidentka v reakcii pre agentúru SITA uviedla, že tieto výroky môžu znamenať len ústavnú neznalosť alebo účelové prekrúcanie faktov. Posúdenie, či niečo je alebo nie je v súlade s ústavou, je podľa hlavy štátu len a len v kompetencii Ústavného súdu SR a nie na prezidentke či strane Smer-SD.

 

Ak je strana Smer-SD presvedčená, že referendum s takto položenou otázkou je v súlade s ústavou, tak nemá dôvod obávať sa výkladu Ústavného súdu SR a ani dôvod útočiť na prezidentku,“ dodala prezidentka v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Martin Strižinec.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak