Type to search

POLITIKA

Čaputová HROMŽÍ a posiela Slovákom TRPKÝ odkaz: TOTO je jediná cesta pekla!

Edita Silna
Edita Silna jún 25

Príchod letných prázdnin, dovolenkovej sezóny a dlhých dní zatieňuje predstava tretej vlny pandémie na Slovensku. Po potvrdení prvého nakazeného variantom Delta na území krajiny sa k situácií vyjadruje aj prezidentka Zuzana Čaputová. 


Ministerstvo zdravotníctva robí intenzívnu kampaň na podporu pozitívneho postoja občanov Slovenska voči vakcinácií. Kolektívna imunita a 80 % zaočkovanosť obyvateľstva zďaleka nie je splnená a záujem o vakcínu Sputnik V nesplnil očakávané výsledky. Aj keď nová mapa okresov nadobro stratila červené farby a prevláda žltý stupeň ostražitosti, o pár týždňov môže byť opäť všetko inak.

 

Zuzana Čaputová upozorňuje na dôležitosť očkovania pred príchodom tretej vlny pandémie: “Jediný naozaj účinný spôsob, ako sa nevrátiť späť, je očkovanie. Na rozdiel od prvých dvoch vĺn pandémie dnes môžeme s istotou povedať, že byť infikovaným v tretej vlne už nebude len otázkou náhody alebo neopatrného správania sa, ale z veľkej časti to bude otázkou voľby, otázkou rozhodnutia každého z nás. Nebude to štát ani spoločnosť, kto bude ľudí deliť na chránených a zraniteľných. Bude to vírus. Z pohľadu vírusu budú len zaočkovaní a nezaočkovaní,”vyzýva ľudí prezidentka.

 

Tá okrem apelovania na občanov nezabúda ani na politických lídrov opozičných strán, ktorí svoju jasnú predstavu o očkovaní šíria medzi svojich voličov: “Ak už časť politickej opozície iniciatívne nevyzýva ľudí na očkovanie, tak by aspoň nemala spoluobčanov od očkovania odradzovať. Chcem preto požiadať politických lídrov, aby nerobili kroky, ktoré môžu mať pre nás všetkých tragické následky, a aby konali s pocitom zodpovednosti za životy a zdravie občanov.”


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak