Type to search

POLITIKA

Lučanský ZVERIL Mikulcovi najväčšie tajomstvom: “Buď ma dajú dole oni, alebo…”

Minister vnútra Roman Mikulec momentálne čelí odvolávaniu v parlamente, pričom si počas schôdze zobralo slovo niekoľko poslancov, vrátane samotného člena strany OĽaNO. Verejne sa bránil proti obvineniam, ktoré prezentuje opozícia, a dokonca prišla na pretras aj smrť policajného generála Milana Lučanského.


Opozícia navrhla vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra pre podozrenia z manipulovania vyšetrovania vo viacerých kauzách v spolupráci s istou záujmovou skupinou nachádzajúcou sa v silových zložkách. Počas parlamentnej schôdze sa za rečníckym pultom vystriedalo niekoľko poslancov, ktorí chŕlili obvinenie za obvinením.

 

Počas rozpravy sa spomenula aj samovražda bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorá sa v posledných týždňoch stala zbraňou opozičných politikov. Mnohí naďalej trvajú na tom, že išlo o vraždu. V tento moment sa o slovo prihlásil Roman Mikulec, ktorý odmietol ďalej počúvať svojich kolegov.

 

Minister neskrýval hnev, keď vyhlásil: ,,Ani jeden, kto ste tu, neviete o generálovi Lučanskom nič!“ Poslancov upozornil, že sa s policajným generálom rozišiel korektne, pričom za svoju dlhoročnú prácu v zbore dostal aj medailu.

 

Mikulec následne všetkých šokoval, keď spomenul rozhovor s vtedy odchádzajúcim expolicajným prezidentom. ,,Milan Lučanský mi povedal: ,,Čo si myslíte, pán minister, že sa stane, keď odídem?“ Hovoril som mu, že neviem. On mi odpovedal: ,,Buď ma dajú dole oni alebo sa dám dole ja,“ opísal politik jeden z posledných rozhovorov s Lučanským. Pravdivosť tohto rozhovoru, žiaľ, nie je možné overiť.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak