Type to search

POLITIKA

Blanár ROZDRTIL Kolíkovú rovno pred kamerami: Neuveríte, čo na ňu VYTIAHOL!

Jozef Dobrik
Jozef Dobrik jún 13

Tak táto diskusia bola mimoriadne ostrá. V televíznej debate sa zoči-voči stretli ministerka spravodlivosti Za ľudí Mária Kolíková a podpredseda parlamentu za opozičný Smer-SD Juraj Blanár. Už celá diskusia a aj zloženie hostí dalo poriadne bohatý základ výmene názorov, no na konci to mimoriadne “vygradovalo”. Blanár v závere spomenul aj Kolíkovej nevlastnú sestru.


Moderátor hašteriacim sa politickým hosťom často ani nemohol skočiť do reči, no to najhoršie ho ešte len čakalo – na záver diskusie, keď sa podpredseda parlamentu Blanár rozhodol vytiahnuť kauzu ministerkinej nevlastnej sestry a jej odsúdenia. “Tak nám povedzte, ako to bolo s vašou sestrou,” po tejto Blanárovej vete ostalo v štúdiu po neustálom šume až strašidelné sekundové ticho, kedy Kolíková len pozerala do zeme.

 

Líder Smeru Robert Fico už totiž skoro pred dvoma mesiacmi hovoril o konateľke v rodinnej firme ministerky spravodlivosti Kolíkovej a o tom, že ju odsúdil bratislavský okresný súd v decembri 2019 za spreneveru vyše 15 000 eur. Ministerka ešte koncom apríla reagovala, že nevlastná sestra podiel vo firme zdedila po smrti otca.

“Pani Kolíková, ktorá sa tu neustále len usmieva, je presne ten istý vzor ako pán Mikulec,” uviedol Blanár. “Jej firma, ktorej je majiteľkou, okrádala ľudí prostredníctvom jej sestry. Jej brat zarába na štátnych zákazkách, ktoré zázračne narástli počas jej pôsobenia ako štátnej tajomníčky,” pokračoval v kritike Blanár.

 

“Vy máte takú, neuveriteľnú drzosť pán Blanár,” povedala s vážnym hlasom šéfka rezortu spravodlivosti, pričom Blanárovi povedala, že klame. “Čo klamem? Bola odsúdená vaša sestra? Bola,” prilial olej do ohňa Blanár. “Môžete byť chvíľu ticho? Môžete ma nechať rozprávať?” zdvihla na Blanára hlas Kolíková.

 

“Porozprávajte prosím vás vy, ako ste sa dostali k svojej chatičke. Ako tá chatička bola kúpená od firiem, keď ste boli župan…” nič nedarovala Blanárovi Kolíková. “Ja skončím tým, že ten bordel, ktorý robil na vláde váš premiér, to vám asi tiež nevadilo a môžme to v kľude takto uzavrieť,” ukončila výmenu názorov Kolíková.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak