Type to search

POLITIKA

FOTO: Bitka v parlamente! “Farizej!” Pozrite, ako poslanec SCHLADIL Matoviča!

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky máj 28

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽANO) vykázal z rokovacej sály poslanca Miroslava Suju (nezaradený – Republika). Ten pred svojím vystúpením v rozprave k novele štátneho rozpočtu oblial vodou ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) po slovnej roztržke. Grendel sa odvolal na zákon o rokovacom poriadku


Po tom, čo Suja počastoval Matoviča slovom farizej, Matovič sa postavil pred tvár Suju a pýtal sa ho opakovane, „to komu si povedal farizej?!“ Keď sa ho to Matovič spýtal asi tretíkrát, Suja ho oblial studenou vodou. „Takúto studenú sprchu dávate všetkým občanom SR,“ vyhlásil Suja hneď na to. Plénom sa tiež ozývali slová ako „špinavec“ a výčitka Matovičovi, či naozaj je kresťan.

 

Následne Grendel prerušil schôdzu, potom oznámil, že Suju vykazuje zo sály. „Ste človek, ktorý vedie organizovanú skupinu,“ kričal ešte Suja po Matovičovi.

Považujem za krajne neprijateľné prejavy akýchkoľvek fyzických útokov v pléne národnej rady. Dávame istý príklad ľuďom, ktorí nás sledujú a tento príklad považujem za neprijateľný,“ komentoval Grendel.

 

Podľa zákon o rokovacom poriadku predsedajúci vyzve zachovať poriadok poslanca, ktorý svojimi prejavmi alebo činmi v rokovacej sále prekročil hranice slušnosti alebo ktorý svojím konaním narúša priebeh rokovania.

 

Ak výzva na zachovanie poriadku nevedie u poslanca k náprave, predsedajúci vykáže poslanca z rokovacej sály až do skončenia rokovania v tom istom rokovacom dni,“ citoval Grendel s tým, že už raz Suju napomenul.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak