Type to search

POLITIKA

Sulíkovi došla trpezlivosť: TOTO bude znamenať DEFINITÍVNY koniec koalície!

V diskusnej relácii TA3 V politike hovoril minister hospodárstva Richard Sulík nielen o tajnom stretnutí najmocnejších politikov v krajine, ale aj o ďalších politických otázkach. Dokonca znova naznačil odchod strany SaS z vlády. „Ak Boris Kollár v rozpore s koaličnou zmluvou pretlačí svoj návrh, bude záležať od toho, čo spraví Mária Kolíková a strana Za ľudí. Ak to pre nich bude kardinálna otázka, budeme ich nasledovať,“ povedal rázne Sulík. Ak by teda z koalície Za ľudí, SaS ju bude nasledovať.

 

Sme rodina totiž porušila koaličnú zmluvu, ich poslankyňa predložila poslanecký návrh bez prerokovania na koaličnej rade. Ak by do platnosti vstúpila novela zákona tak, ako ju navrhuje predkladateľka Petra Hajšelová, na slobodu by sa automaticky dostala napríklad bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, ale aj nominant Sme rodina na post šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský.

 

„Nestačím sa diviť, ako tu počúvam, pani ministerka, ako ste vy pripravená urobiť ambiciózny zákon. Pýtam sa, čo ste robili celý rok? Koľko budeme ešte počúvať, že ste ambiciózna? Ešte ďalší rok, tretí rok?“ vyhlásil Kollár priamo v Národnej rade.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak