Type to search

POLITIKA

Verejný LYNČ expremiéra: “Do basy s Matovičom patria viacerí!” Takto nás OKLAMALI

Ruská vakcína vyvoláva na slovenskej politickej scéne čoraz viac otáznikov a aj konfliktov. Hlas len prednedávnom verejne požiadal prezidentku o odtajnenie nákupnej zmluvy. Zuzana Čaputová následne pred malou chvíľou potvrdila, že Matovič mal o dôvodoch, pre ktoré požaduje Rusko vakcíny naspäť, klamať. 


Po jej vážnom vyhlásení sa do ministra financií obuli viaceré známe tváre. Medzi nimi aj Matovičov koaličný partner Alojz Baránik zo strany SaS, ktorý priložil aj časť zmluvy medzi Ruskom a Maďarskom. “Jej najhoršie ustanovenie je nepochybne to, ktoré je tu skopírované z maďarskej zmluvy (nižšie na foto) a ktoré, predpokladám, že iste je súčasťou aj “našej” zmluvy. Spočíva v tom, že o našich právach a povinnostiach bude rozhodovať ruská, kvázi súdna inštitúcia (arbitrážny súd), a to v Moskve a podľa práva Ruskej federácie. Bŕŕ. My vlastne ani nevieme, čo tá zmluva pre nás znamená. Predpokladám, že čokoľvek, čo si niekto na druhej strane zmyslí,” vyjadril nespokojnosť.

 

Kritikou nešetrí ani mimoparlamentný politik Michal Truban, ktorý zdôraznil aj prešľap Mareka Krajčího! “Marek Krajčí vydal ministerskú výnimku na inú vakcínu, než nám bola dodaná. Je čas prestať zahmlievať, zatajovať a útočiť. Máme právo poznať jasné fakty a vidieť dokumenty,” uvádza.

 

Najostrejší bol však vo vyjadreniach Radoslav Baťo, manžel šéfky ŠÚKL a najnovšie aj Matovičov podriadený. “Takže ešte raz a pomaly. Igor Matovič verejne klamal o tom, že Rusko požiadalo Slovensko o vrátenie vakcín kvôli testovaniu šarží v “necertifikovanom” laboratóriu. Nikto z tých OĽaNO žebrákov vo vláde na čele s Eduardom Hegerom si toto úplne kľúčové tvrdenie, na ktorom psychopat Matovič postavil svoj útok na liekovú agentúru a vedcov, neoveril. Až prezidentka si vypýtala doklady a zistila, že Matovič klame. Do tej basy by Matovič nemal zďaleka ísť sám,” zúri.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak