Type to search

POLITIKA

ZRADÍ Kollár koalíciu pre vládu s Pellegrinim? TOTO odrovnalo aj moderátora!

Edita Silna
Edita Silna mar 31

Peter Pellegrini a jeho mimoparlamentná strana Hlas je momentálne horúcim favoritom, ktorý by podľa prieskumov zvíťazil v predčasných voľbách. Až doposiaľ sa expremiér vyjadroval na margo súčasnej koalície len pomocou negatívnych prívlastkov. Svojím najnovším vyjadrením v TA3 však šokoval dokonca aj samotného moderátora.


Koaličná kríza sa cez víkend prehupla k nečakanému rozuzleniu, keď sa Igor Matovič rozhodol ustúpiť od svojich požiadaviek a plánuje sa presunúť namiesto Eduarda Hegera na post ministra financií. Ako sa však veci vyvinú v najbližších dňoch, je stále otázne, hoci všetko nasvedčuje blížiacej sa dohode.

 

V nedeľnej relácií TA3 ale prekvapil predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý uviedol, že v prípade pokračovania “cirkusu” je ochotný pristúpiť k predčasným voľbám. Taktiež sa Kollár veľmi zhovievavo vyjadril k svojmu oponentovi Petrovi Pellegrinimu: “Ja si viem predstaviť spoluprácu s každou príčetnou politickou stranou. Aj Hlas je príčetná politická strana,” prekvapil. Ešte viac šokoval následne Pellegrini vyhlásením o Kollárovi: “Momentálne považujem pána predsedu parlamentu naozaj za toho najpríčetnejšieho momentálne v koalícií.. Tu je ešte jediné svetielko nádeje akej takej politickej kultúry,” myslí si Pellegrini.

 

Jeho slová, ktoré nečakal ani moderátor, sú o to prekvapivejšie, že ešte pred rokom mal na Borisa Kollára diametrálne odlišný názor. Vo videu na svojej stránke z roku 2020 totiž označil predsedu parlamentu za “kamaráta najväčších mafiánov”, pričom pohoršene poukazoval na jeho fotografiu. Kiskovi vtedy predseda Hlasu venoval ostré slová o morálke. Zdá sa však, že svoj postoj značne prehodnotil a Pellegriniho nečakanú otočku si všimol aj Andrej Danko: “Pellegrini a Kollár nová koalícia? Čo si myslíte vy?” opýtal sa na sociálnej sieti.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak