Type to search

POLITIKA

Richard Sulík VYPENIL! TENTO drsný odkaz venuje Pellegrinimu

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky jún 12


Sulík sa neudržal! Pellegrinimu uštedril poriadne tvrdú ranu

Len pred niekoľkými dňami sa prevalil obrovský škandál po zásahu NAKA. Existuje totiž vážne podozrenie, že telefonáty a e-maily vlády ako aj ďalších vysokopostavených politikov či prokurátorov mohli byť sledované a odpočúvané. Richard Sulík sa nezdržal a vypenil na predstaviteľov Smeru, ktorým poslal drsný odkaz.

 

Škandál v súvislosti s možným odpočúvaním a sledovaním mailom aj telefonátov vlády, parlamentu, prezidentskej kancelárie či prokuratúry naberá na obrátkach. Pred chvíľou NAKA zadržala štyri osoby a mali zaistiť aj podozrivé zariadenia. K hroznému prípadu, aký na Slovensku nemá obdoby, sa už vyjadrila aj vicepremiérka pre informatizáciu Veronika Remišová.

 

Ostré slová ale zazneli aj z úst premiéra Igora Matoviča, ktorý tvrdí, že má nejaké bližšie informácie, no nateraz si ich musí nechať pre seba. Myslí si však, že ak je to pravda, zrejme niekomu zachutila moc a tvári sa, že vládne, aj keď nevládne. Poslanci i ministri novej vlády pritom systém Govnet, za ktorým stojí inkriminovaná agentúra NASES, využívajú denno-denne a vybavujú cez neho dôležité e-maily.

Sektor informatizácie mali na starosti v predošlom období vlády členovia Smeru, menovite Peter Pellegrini, ktorý práve odstúpil zo strany SMER, a neskôr Richard Raši. Nevedno, či práve z tohto dôvodu, no predseda strany SaS Richard Sulík sa rozhodol poslať členom strany mimoriadne tvrdý odkaz. “Keď bohorovnosť nemá hranice. Odporúčam príslušníkom strany Smer, novej aj starej, aj hocijakej (jeden čert – tak hovorievala moja babka), aby sa pratali, prípadne si vyžehlili pruhované pyžamo. Toto bude škandál obrovských rozmerov a bude z neho vyvodená zodpovednosť,” rozohnil sa na sociálnej sieti.sk_SKSlovak
sk_SKSlovak