Type to search

SPRÁVY

Nečakaná výpoveď v prípade Pavla Ruska opisuje jeho vzťah s Černákom!

Pavol Rusko si chcel podľa piatkovej výpovede Jána Kováčika od Mikuláša Černáka overiť, či mu niečo hrozí.

 

Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko, ktorý je obžalovaný z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej, mal v roku 1997 požiadať prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, aby mu sprostredkoval stretnutie s banskobystrickým bosom Mikulášom Černákom.

 

Rusko si chcel podľa piatkovej výpovede Kováčika pred Okresným súdom (OS) Bratislava II od Mikuláša Černáka overiť, či mu niečo hrozí.

 

Kováčik stretnutie sprostredkoval tak, že zavolal Milošovi K., bývalému komplicovi Mikuláša Č. Ten napokon aj stretnutie sprostredkoval. O obsahu stretnutia Kováčik nič nevie.

Vražda za 20 miliónov, ktorá sa nestala! Obvinený Rusko a Černák mali súd

Všetky potrebné informácie o prípade nájdete v článku…

 

Ako Černáka, tak aj Miloša Kaštana pozná Kováčik od 80-tych rokov. Stretnutia s nimi boli skôr náhodné, napríklad pri ceste vlakom do školy z Banskej Bystrice do Brezna a na spoločenských podujatiach. Hlavného obžalovaného pozná svedok od roku 1996.

 

Volzová bola, podľa jeho výpovede, distingvovaná dáma a obžalovaný Rusko s ňou nemal dobrý vzťah. Mal s ňou mať problémy, o detailoch však Kováčik informácie nemá. Svedok nepozná osoby z prostredia bratislavskej skupiny sýkorovcov, nevylúčil však, že sa stretol náhodne na nejakej spoločenskej akcii so zavraždeným bosom Petrom Čongrádym.

 

Obžalovaného exriaditeľa televízie pozná preto, že Kováčikova firma vyrábala dva programy, ktoré vysielala Markíza, kde bol vtedy Rusko spolumajiteľ. V tom období sa stretávali dosť často. Intenzívnejší vzťah s ním mal v roku 1998.

V kauze prípravy vraždy sú okrem Ruska obžalovaní bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Černák a jeho komplic Kaštan. Proces sa opäť koná v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave.

 

Naposledy, na pojednávaní koncom septembra minulého roka, vypovedala ako poškodená svedkyňa Volzová. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel, rovnako ako Rusko, účasť na príprave vraždy poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak